دره شهر بره سر

این دره حیرت انگیز با جاذبه های گردشگری بکر و شگفت انگیز و سرچشمه ها و آب زلالش و باغهای پیرامونش بادرختان گردو ،فندق  و پر میوه اش آماده است تا به یکی از گردش گاههای زیبای بخش خورگام تبدیل شود.

این جاذبه طبیعی در پیرامون شهر برهسر و در منطقه ای به نام شارشار قدیم قرار دارد و دارای طبیعتی زیبا  آبشار و چشمه های جاری با آب فراوان، درختان راش فراوان است.

آب این دره به رودخانه تورنگ لات که شاخه ی اصلی این رودخانه است می ریزد. زیبایی و بکربودن منطقه شارشار برای هر بازدید کننده ای ابتدا عظمت و شوکت و ابهت این تپه ها ودره ی طویل را مجسم می کند سپس آهنگ خوش ترنم شرشر آب خستگی را از تن بیرون می کند.

این منطقه بکر که همواره حس شگفتی بازدیدکنندگان را برانگیخته، محل بازدید و تفریح بهار و تابستان مردم برهسر و گردشگران است و طبیعت گردان روستاهای پیرامون روزهای تعطیل می روند تا خستگی های روزمره شان را کنار آبشار"شارشار" و سایه وسیع چتر درختان راش این دره جا بگذارند.

زیبایی موجود در دره "خونی" بیش از آن است که در این جملات بتوان آن را توصیف کرد؛ باید به این دره زیبا یا دره های ناشناختهای این شهر  رفت و حیرت انگیزترین صحنه هایی که طبیعت توانسته است در این جا تصویرگری کند را به تماشا نشست .

واما اینجا جایی است که عظمت طبیعت را می تواند با تمام وجود احساس کرد و به آرامشی عجیب رسید.

 زیبایی های این دره باستانی و زیبا متاسفانه علی رغم شهرت در سطح شهرستان رودبار کمتر و در سطح استان گیلان مجال معرفی یافته است که در این راستا همت نویسندگان در باره معرفی جاذبه های این شهر راهگشا خواهد بود.

منبع: تصاویر ازسایت دیلمستان
منتشر درسایت های:
/ 1 نظر / 134 بازدید
احمد بابائی دوگاهه(اسرافیل)

درودبرشما جناب اقای لیاولی تصاویر بسیار جذاب وزیبا ومطالب بسیار عالی باارزوی توفیق خدمت برای جنابعلی وتمامی نویسندگان وشاعران وفرهنگ دوستان دیلمستان درجهت زنده کردن زبان وفرهنگ واندیشه های پویای مردم باصفا ی دیلمستان .موفق باشید.