امــــامــــزاده روستای شیرکده خورگام

مردم هدایای فراوانی را به شکل نذورات نقدی، املاک و موقوفات به متولیان این بقاع
واگذار کردند و افزایش جمیعت این افراد خیر نیز منجر به افزایش تعداد زواری که به زیارت امامزاده‌ها می‌رفتند، شد. این فزونی، تاثیر مستقیمی بر زیارتگاه‌ها داشت و نقش عمده‌ای در زندگی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این دیارایفا کرد.

بقاع متبرکه به گونه‌ای متفاوت از نقاط دیگر بافت روستاهاطراحی شده‌اند. امروزه در اغلب شهرها و روستاها ی گیلان، بقعه‌ای که نمایانگر مزار شیعه‌ای علوی است به چشم می‌خوردوبناى اصلى بقعه متبرکه امامزاده حمزه ویوسف(ع)، ساده ، آجرى وچوبی بوده است .

اگر از شلوغی، کار و مشکلات روزمره خسته شده‌اید و می‌خواهید کمی با خودتان خلوت کنید و آرامش بیابید، جای باصفایی را به شما معرفی می‌کنم که اگر از دورترین نقطه شهر رستم آبادراه بیفتید، تقریبا یک ساعت دیگر به آنجا خواهید رسید؛ این مکان بی‌نظیر حرم امامزاده حمزه،یوسف واقع در روستای شیرکده، در  جنوب شرقی رستم آباد است. بنابراین اگر برای اولین بار است که به آنجا می‌روید، حتما از دیدن مکانی به این زیبایی و قداست که نزدیک به روستای ویشان باشد، تعجب می‌کنید!

برای رفتن به حرم امامزاده، باید مسیر جاده رستم آبادبه بخش حورگام واقع در سمت جنوب شرقی را طی کنید و بعد از پیمودن مسافتی حدود 30 کیلومتر به روستای شیرکده می‌رسید. بعد از روستا در سمت چپ و در بین مراتع سرسبزودرختان، گنبد مخروطی شکل و طلایی امامزاده به چشم می‌خورد، سمت شرقی راهی فرعی وجود دارد که می‌توانید از آن راه به ییلاقات برسید.  

/ 0 نظر / 61 بازدید